Szybki remont pod Olsztynem

Rozpoczyna się remont drogi krajowej nr 51 pod Olsztynem. Przebudowane zostaną dwa odcinki drogi w okolicach Dywit. Podczas robót (do końca maja) będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Ten fragment trasy 51 wymaga od kierowców koncentracji, ponieważ droga jest bardzo ruchliwa. Teraz trzeba będzie uważać szczególnie na odcinkach: Dywity – Olsztyn od km 79+670 (most na Wadągu) do km 81+383 (granica Dywit), tj. 1713 m oraz od km 81+913 (skrzyżowanie na Różnowo) do km 83+184 (na wysokości autokomisu), tj. 1271 m. Droga pomiędzy tymi odcinkami remontowana była w zeszłym roku. Po zakończeniu wszystkich prac przejazd tym odcinkiem powinien być bardziej bezpieczny.

Wahadłowo w maju
Zakres robót obecnego remontu obejmuje: roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne, remont odwodnienia, wykonanie warstwy wyrównawczej, wiążącej, ścieralnej oraz remonty zjazdów, regulację poboczy i roboty wykończeniowe. Rozpoczęcie prac tym tygodniu, zakończenie 31 maja 2012. Podczas robót obowiązywał będzie ruch wahadłowy.

Czternaście kilometrów
Prace na odcinku Dywity – Olsztyn w ciągu drogi krajowej nr 51 to jedne kilku zadań remontowych planowanych przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad na ten rok. Pozostałe to:
– Stare Kiełbonki – Zgon (kontynuacja z zeszłego roku) w ciągu drogi nr 58
– odcinki Grabin – Szyldak oraz Szyldak – Wyżnice na S7
– odcinki Kaliszki – Biała Piska i Zielonka – Ochódno w ciągu drogi nr 58
– 15 ulica Grunwaldzka w Nowym Mieście Lubawskim (dk 15)
– Nowe Bagienice na trasie nr 16
– ulica Grajewska w Ełku (dk 65)
Łączna długość wszystkich odcinków przeznaczonych do remontu to ponad 14 kilometrów

Projekty za miliardy
Remonty w tym roku pozostają w cieniu inwestycji drogowych na Warmii i Mazurach . Wartość unijnego dofinansowania drogowych projektów realizowanych przez olsztyński oddział GDDKiA w ramach dwóch programów operacyjnych – Infrastruktura i Środowisko oraz Rozwój Polski Wschodniej wynosi ponad 3 miliardy złotych!

Obecnie każdy z budowanych na Warmii i Mazurach odcinków dróg krajowych jest objęty dofinansowaniem z Unii Europejskiej. W programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko dotyczy to dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 Elbląg – Miłomłyn i Olsztynek – Nidzica oraz drogi krajowej nr 16 na odcinku Barczewo – Borki Wielkie. Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej obejmuje budowę trzech obwodnic: Mrągowa (zakończona), Olecka i Ełku. Na zdjęciu: fragment drogi nr 16 pod Barczewem

źródło: drogizaufania.pl

 

  Zostaw komentarz

  Linki sponsorowane

  Od jak dawna posiadasz prawo jazdy kat. C (C+E)?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...
  Kategorie Newsów