Supercichy pojazd dystrybucyjny

DAF-New-Euro-6-CF-Exterior-02-980
Na targrach IAA w Hannowerze, które odbywy się w na przełomie września i października, DAF przedstawił bardzo cichą ciężarówkę, który ma swoje szczególne zastosowanie do dystrybucji towarów w miastach – w godzinach nocnych i wieczornych. Mowa jest o ciężarówkach z serii CF Euro 6, który doczekał się swojego nowego dziecka CF Silent. Model ten będzie można zamawiać od początku 2015 roku.

Pojazd wyróżnia się od swoich konkurentów niskim poziomem hałasu. Gdy włączy się tryb cichej jazdy, poziom generowanego hałasu CF Silent nie przekracza 72 db (A), w wyniku czego omawiany model spełnia wymogi certyfikacji jako „Quiet Truck” – cicha ciężarówka. Umożliwia załadunek i rozładunek towarów w strefach, w których obowiązują ograniczenia w zakresie emisji hałasu w godzinach wieczornych, nocnych lub wczesnoporannych.

Nowy model DAF CF Silent jest wyposażony w silnik PACCAR MX-11 Euro 6 o pojemności 10,8 litra i mocy od 210 kW/290 KM do 320 kW/440 KM, który jest już dobrze znany z niskiego poziomu hałasu.

Na desce rozdzielczej pojazdu znajduje się przycisk „Silent“ uruchamiający tryb cichej pracy. Po jego wciśnięciu włącza się program, który ogranicza moment obrotowy oraz prędkość obrotową silnika. Zmiana biegów następuje wówczas przy niższych obrotach silnika. Do zmniejszenia hałasu przyczynia się również skrzynia biegów, dzięki nowo opracowanym metodom wytłumiania pracy skrzyni.

Firma DAF będzie dostarczać superciche pojazdy dystrybucyjne CF od początku 2015 r. w opcjach podwozie 4×2 do zabudowy oraz ciągnik samochodowy 4×2 z kabinami Day Cab, Sleeper Cab lub Space Cab wraz z pełną gamą dostępnych rozstawów osi.

 

  Jedna odpowiedź do “Supercichy pojazd dystrybucyjny”

  Zostaw komentarz

  Linki sponsorowane

  Od jak dawna posiadasz prawo jazdy kat. C (C+E)?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...
  Kategorie Newsów