Tytuł: Garbage Truck Simulator
Premiera na Świecie: 30 kwietnia 2008
Premiera w Polsce: 3 czerwca 2009

Opis:
Garbage Truck Simulator jest nietypowym symulatorem wzbogaconym o elementy charakterystyczne dla tycoonów, pozwalającym nam przekonać się jak wygląda codzienna praca śmieciarzy. Wcielamy się tu w posiadacza początkowo niewielkiej firmy sprzątającej, choć oczywiście jeżeli odpowiednio pokierujemy jej rozwojem z czasem zacznie przynosić coraz większe dochody, co pozwoli nam na zakup nowych śmieciarek i zwiększenie liczby pracowników. Warstwa ekonomiczna nie jest jednak główną atrakcją gry, tę stanowi możliwość wzięcia czynnego udziału w zbieraniu i wywożeniu nieczystości. Wybieramy, więc jedną z dostępnych śmieciarek i udajemy się nią do dowolnego rejonu miasta, gdzie musimy zająć się opróżnieniem kubłów i zbieraniem worków ze śmieciami. Niezwykle istotne znaczenie ma przy tym czas – im szybciej wywiążemy się z naszych obowiązków tym lepiej. Od czasu do czasu na naszych śmieciarzy czekają też bardziej wymagające zadania, takie jak na przykład uprzątnięcie kontenera ze szkłem lub toksycznych odpadów.

Do dyspozycji mamy całe dość rozległe miasto, podzielone na kilka różniących się między sobą dystryktów, w tym śródmieście, dzielnicę przemysłową i biznesową, po których możemy się dowolnie przemieszczać. Beztroskie poruszanie się po ulicach utrudnia nam obecność innych pojazdów i pieszych, ponadto wpływ na komfort jazdy mają również zmieniające się warunki atmosferyczne oraz pora dnia. W Garbage Truck Simulator standardowo dostępnych jest pięć różnych śmieciarek podzielonych na cztery klasy. Kolejne możemy pobrać z Sieci.

Oprawa graficzna gry jest dosyć uproszczona, miłym akcentem jest jednak możliwość samodzielnego wyboru loga i nazwy firmy. Twórcy przygotowali kilka ustawień kamery, między innymi bezpośrednio z kabiny śmieciarki. Prowadzony jest też sieciowy ranking najlepszych wyników.

Galeria:
brak