Ceny paliw w dół – będzie poniżej 5zł za litr?

paliwo
Benzyna wspólnie z olejem napędowym są najtańsze od października 2011 roku. W ciągu ostatniego tygodnia ceny paliw spadły średnio o trzy grosze za jeden litr.

Analitycy przewidują, że w przeciągu najbliższych tygodni ceny paliw spadną poniżej 5-ciu złotych za jeden litr. Ceny paliwa spadają w hurcie, co jest spowodowane taniejącą na świecie ropą. Według biura Reflex w tym tygodniu średnie ceny spadły o trzy grosze na litrze, w następnym skala obniżek może sięgać średnio 5-7 groszy na litrze benzyny, 3-5 groszy na litrze oleju napędowego i około 2 groszy na litrze autogazu. Reflex podkreślił, że już można natrafić na stacje, gdzie za litr benzyny i oleju napędowego zapłacimy mniej niż 5 zł.


Czeka nas festiwal obniżek

Jak ocenił portal e-petrol.pl w przedostatnim tygodniu października kierowcy powinni oczekiwać „festiwalu obniżek”, a psychologiczna granica 5 zł za litr będzie przekraczana na coraz większej ilości stacji, zwłaszcza w przypadku oleju napędowego. Także na stacjach oferujących tanie paliwo – automatycznych czy przy supermarketach – już niebawem, w perspektywie kilkunastu dni, także litr benzyny może kosztować mniej niż 5 zł.
Portal szacuje, że w przyszłym tygodniu średnie ceny benzyny 95 powinny mieścić się w przedziale 5,11-5,23 zł za litr, oleju napędowego – 5,03-5,14 zł za litr, a autogazu – 2,55-2,62 zł za litr.

Niższe ceny w hurcie

Spadki w hurcie, jakie obserwowaliśmy w dobiegającym końca tygodniu są bardzo duże i są wynikiem trendu spadkowego na ropie i paliwach na giełdach międzynarodowych – dodał portal.
W tym tygodniu ceny ropy w Londynie osiągnęły minima – tegoroczne i 4-letnie – podkreślił e-petrol.pl; choć jak zaznaczył portal w piątek rynek odreagowuje i cena ropy Brent utrzymuje się powyżej poziomu 85 dol. za baryłkę.
Reflex wskazuje z kolei, że argumentów do dalszego spadku cen ropy dostarczył najnowszy raport Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), która po raz czwarty zrewidowała – znacznie w dół – prognozy wzrostu światowej konsumpcji ropy.

 

  5 odpowiedzi do “Ceny paliw w dół – będzie poniżej 5zł za litr?”

  • Oby ceny spadły, najlepiej nawet poniżej 4 zł. To już przechodzi wszelkie granice tak ogólnie, jazda autem to coraz większe koszta.

  • Ceny niżej nie spadną i nie ma co na to liczyć. Jak już cena gazu przekracza 2 zł to nie jest dobrze. To zły prognostyk.

  • moto home pisze:

   Ciągle zimą ceny paliw idą do góry, co roku jest to samo, dopiero na wiosnę mamy spadki, które się jakiś czas utrzymują.

  • Janusz pisze:

   Takie ceny to już powoli standard. Trzeba się przyzwyczaić bo nie ma co liczyć na zmiany :)

  • Te ceny paliw są śmieszne.. podatek wart więcej niż hurtowa cena paliwa. Powinny być obniżki i to konkretne. Gdyby ludzie mogli więcej zaoszczędzić na tym paliwie to też nie wyciągali by katalizatorów które nie tylko zamulają auto ale dodatkowo zwiększają spalanie.

  Zostaw komentarz

  Linki sponsorowane

  Od jak dawna posiadasz prawo jazdy kat. C (C+E)?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...
  Kategorie Newsów